Kai hobis tampa gyvenimo būdu

Birželio 22 dieną Hub Vilnius svečiavosi „Foman Ultimate Lithuanians“ komandos šturmanas Vytautas Bučiūnas ir pirmasis pilotas Antanas Juknevičius, neseniai sugrįžę iš ralio, kuriame lenktyniavo su „pasauliniais šio sporto dievais“.

Porą valandų trukęs neformalus ir atviras pašnekesys visus susidomėjusius supažindino su „Abu Dhabi desert challenge“ pasaulio ralio maratono kliūtimis, iššūkiais ir bendra koncepcija. Pasakodami, jog lenktynių metu per dieną smėlynais nukeliauja apie 300 kilometrų, turėdami įveikti 300 metrų siekiančias kopas, abu svečiai pripažino, kad jų pomėgis tuo pačiu metu yra ir sunkus darbas, ir fantastiškas nuotykis.

Pirma dėl to, kad ralis vyksta vienose gražiausių pasaulio dykumų. Antra, kaip paaiškino V. Bučiūnas, per tokius dalykus žmonės atskleidžia tam tikras savo jėgas ir resursus, išvalo mintis nuo kasdienybės. Trečia, išgyvenimas ten vyksta 24 valandas per parą, ištisą savaitę, kuri iš sportininkų pareikalauja maksimalios koncentracijos, didelės fizinės bei psichologinės ištvermės. Na, ir ketvirta, būtinas aukštas profesionalumo lygis. Tokio tipo lenktynėse svarbu žinoti net smėlio struktūrą, jau nekalbant apie orientaciją dykumoje, atstumų jautimą, azimuto kontroliavimą, kliūčių numatymą. Viena vienintelė klaida gali tapti kritine – tuomet visas pasiruošimui skirtas laikas bei įdėtas darbas tampa bevertis.

Apibendrinant pašnekesį, labiausiai peršasi mintis, kad rizikos ir malonumo santykis yra be galo glaudus. Kuo vienas didesnis, tuo kitas stipresnis. „Žvaigždėtas dykumos dangus naktį ir plieskiantis karštis dieną, smėlis dantyse, ausyse, akyse, mašinų mechanizmuose, pirtis ir smėlio dušas greičio ruože“- tai situacija, kurioje iš įprastinės komforto zonos sportininkai atsiduria visiškai priešingoje jos pusėje. Ir kai mums natūraliai kyla klausimas – „ko tuomet ten važiuoti?“, jį išgirdę, A. Juknevičius ir V. Bučiūnas nenutyli: „automobilių sportas – tai tokia liga, kuri neišgydoma.“

Parašykite komentarą