Gyvenimas Hub’e (2) – trendspotting & trendsetting

Prieš kelias savaites papasakojau apie Hubo narius, dabar noriu supažindinti su Hube vykusiais ir planuojamais renginiais. Įpusėjo antras Hubo gyvavimo mėnuo, per tą laiką įvairiuose renginiuose, kurie vyko pas mus apsilankė daugiau nei 200 žmonių. Hubo plėtros strategija rėmėsi idėja, kad renginiai turi atspindėti Hubo idėją ir didinti mūsų žinomumą. Galvojom, kad būtent renginiai yra geriausia priemonė pritraukiant naujus narius. Vidiniai renginiai skirti narių bendravimui ir bendradarbiavimui skatinti, apie juo parašysiu atskirai. Išoriniai renginiai taip pat atspindi mūsų narių interesus, bet pagrindinė mintis, tai siekis per renginius apsikeisti naujausia informacija ir patirtimi mus dominančiose srityse: socialinės inovacijos, startupai, viskas, kas susiję su IT ir web’u ir pan. Renginių forma – dirbtuvės – workshop’as, aktyviai įtraukiant dalyvius. Vienas dalykas, kurio norime išvengti, tai renginių dubliavimas ar kažkokių bendrinių temų, sričių pasirinkimas. Tai yra, jeigu organizuotume seminarą apie verslo plano rengimą, norėtume, kad jis būtų išskirtinis, pristatantis naują trendą ar įdomų sprendimą. Norime pastebėti ir/ar iškelti naujus reiškinius ir tendencijas.

tadas jersovas
Tadas Jeršovas

Pradžia buvo spalio 28 dieną: surengta Hub Pre – opening party su Tadu Jeršovu, tai buvo pirmas viešas Hubo renginys naujose patalpose. Atvirai kalbant, aš Tado nepažinojau, tik buvau pastebėjęs internete, kad jis mėgsta keliauti po kalnus ir atstovauja kelionių inventoriaus ir drabužių gamintojus. Kai susisiekiau su juo paaiškėjo, kad jis turi ir vertingos frylancerio patirties, yra įkūres keletą internetinių parduotuvių, išbandęs skirtingus verslus ir veiklos sritis. Mano akimis jis yra puikus frylancerio įsikūnijimas – savo pomėgį pavertė pajamų šaltiniu, suderino darbą ir malonumus.

Artas pristato Kopenhagos Startup Bootcamp

Karšti įspūdžiai iš Startup Bootcamp Kopenhaga su Artu Bartu, vienintelės lietuvių komandos po atrankos patekusios į startupų stovyklą, atstovu įvyko lapkričio 18 d. Artas reguliariai rašo interneto ir verslo temomis savo bloge (www.kaobanga.com) bei gyvenimo būdo žurnaluose (Miesto IQ, 370). Praeityje dirbęs su verslo analizės projektais Alna’oje ir išbandęs laimę kurdamas savo nuosavą verslą, šiuo metu Artas specializuojasi socialinių tinklų analizėje Spockly.com startup’e. Bootcamp – sunkiai įvertinamas fenomenas, per 3 mėn. tu pakeiti savo požiūrį į daugelį dalykų, paspartini savo idėjos komercializavimą ir susipažįsti su sėkmingiausiais verslininkais bei brangiausiai apmokamais mentoriais.

Džiugas Hube

Open gov hack day buvo surengta lapkričio 24 dieną siekiant suburti aktyvius e – demokratijos projektų rengėjus norint koordinuoti tarpusavyje veiklas tobulinant esamas ar kuriant naujas piliečių vaidmens valstybės valdyme didinimo priemones pagrįstas IT ir web. Pagrindinis pranešėjas tą vakarą buvo Emilis Dambauskas administruojantis manovalstybe.lt šeimos projektus: kaveikiavaldzia.lt ir kt. Susitikime dalyvavo Džiugas Paršonis (nežinau.lt ir vienastoks.lt), kuris savo blog’e jau buvo plačiau aprašęs manovalstybe.lt idėją ir jo britišką pradininką mysociety.org. Tikrai yra sukurti geri ir naudingi sprendimai, pagrindinis iššūkis – kaip pritraukti suintenresuotas NVO ir aktyvius piliečius jais naudotis. Planuojame kas mėnesį rengti tokius susitikimus, kad plėstųsi bendraminčių ratas ir būtų dalinamasi patirtimi bei ištekliais.

Dizainas nėra menas ir Zbigniewas

Lapkričio 26 dieną į Hubą atėjo Indigo Kids komanda su Zbigniewu priešakyje tam, kad pravestų pirmąjį School of Good Design workshop’ą į kurį užsiregistravo 60 (!) dalyvių, nors atėjo perpus mažiau. Jums reiktų paklausyti Zbigniewo, gaila, kad neįrašėm jo minčių, nes momentais salė „lūžo“ juokais reaguodama į jo komentarus apie santykius su užsakovais, einamiausias firminio stiliaus spalvas, ir kitas profesines subtilybes. Viena iš idėjų: „Dizainas nėra menas“…

Ruby workshop’as, surengtas lapkričio 27 d., surinko besidominčius Ruby programavimo kalba. Užsikabinau už Ruby, internete radęs 48 val. programavimo konkursą – Rails Rumble, jos metu buvo sukurta programėlė – http://desksnear.me/ – coworking’o centrų paieškos duombazė.

Dar organizuojame Jelly. Tai yra laisvas coworking’as, kai kelis kart per mėnesį visi norintys gali ateiti ir pusdienį dirbti Hube nemokamai.  Jelly metu dalyviai trumpai prisistato, papasakoja apie savo projektus, šiuo metu vykdomus darbus, padiskutuoja tarpusavyje. Mes organizuojame Jelly norėdami tiek supažindinti ne narius su Hubu, nes darbo dvasia pajaučiama būnant viduje, tiek plečiant mūsų narių ryšius su naujais partneriais, subrangovais ar užsakovais. Šiuo metu vokiečių coworkeriai pasiūlė sausio mėn. surengti masinę Jelly, kuri vyktų daugumoje coworkingo centrų vienu metu 2011 sausio 17-23 dienomis.

Mes nuolat ieškome įdomių pašnekovų ir savo srities profesionalų, kurie sutiktų pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi su Hub nariais ir svečiais. Pats turi įdomią temą, kitokį požiūrį, naują sprendimą arba pažįsti gerą pašnekovą? Tuomet susisiek su mumis: info@hubvilnius.lt