Huberiai emigrantai – Maksim (San Franciskas)

Šiame įraše dalinamės Maksim Golivkin nuomone ir atsakymais į klausimus, kuriuos uždavėme buvusiems Hub nariams šiuo metu gyvenantiems ir dirbantiems užsienyje. Pirmas serijos įrašas apie Jurgą yra čia, o antras su Artu Bartu iš Berlyno.

Maksimai, kaip pavyko įsidarbinti užsienyje? Labai patiko vienos kompanijos produktas, todėl bandžiau ieškoti ten praktikos. Kai kompanija negavo leidimo pakviesti mane dirbti (vizos sunkumai), nusprendžiau nuvažiuoti ir susirasti darbą. Po 5 savaičių rankose turėjau 4 pasiūlymus ir pasirinkau labiausiai tinkantį. Daugiau apie procesą: http://maksim.golivkin.eu/blog/2012/08/12/thoughts-after-40-interviews/

Maksim per Hub Campą
Ką veiki?

Atvykęs į JAV įsidarbinau sparčiausiai augančiame startuolyje Uber, kuris sukūrė originalią transporto organizavimo paslaugą, kaip alternatyvą tradiciniam taksi, Android programuotoju, o šiuo metu dirbu Instacart.

Android-uber-app

Kokios tavo darbo sąlygos?

Žiauriai daug galimybių, daug didesnė atsakomybė ir labai daug darbo.

Ko pasiilgsti?

JAV ir ypač Kalifornijoje žmonės labai aktyvūs ir tai sąlygoja savitą bendravimo stilių. Iš vienos pusės tai įdomu, iš kitos kartais nuo to pavargsti.

Ką patartum kitiems frylanceriams?

Kurti darbų portfolio, daryti hobio projektus, rašyti blogą ir turėti github’o accountą. Hobio projektas tai įrodymas kad mėgsti savo darbą, turi įdomių idėjų ir sugebėjimų/žinių demonstravimas. Be jų, užsakovams tu esi statistinis savo profesijos atstovas ir gali tikėtis tik statistinio įvertinimo ir atlyginimo. Jei savo darbų ir online presence pagalba suformuoji eksperto reputaciją, lengviau derėtis ir gali gauti įdomius projektus.

Ką patartum atvykstantiems į San Franciską?

Atvykstantiems verslo tikslais siūlau susisiekti su Versli Lietuva atstove Kalifornijoje Diana Plačiakiene (@DianaPlac).

Ieškant vietos apsigyventi rekomenduojame Startup House hostelį, įkurtą Karolio Karalevičiaus. Startup House tai hostelis skirtas verslininkams bei žmonėms besidomintiems technologijomis. Dėl bendrų interesų galėsite užmegzti įdomias pažintis ar gauti vertingos informacijos. Turėdami klausimų kreipkitės į Karolį tiesiogiai.

Norintiems pakeliauti San Franciskas ir Kalifornia didžiuojasi neapsakomas gamtos ir kultūros lobiais.

sf

  • San Francisko – verta užmesti akį į šį sąrašą.
  • Stanford (Library, the big Quad)
  • Sonoma ir Napa
  • Monterey Bay ir Santa Cruz
  • Yosemite, Sequoia, Yellow Stone nacionalinis parkas

Kokios pragyvenimo išlaidos SF?

  • Vieno kambario butas San Franciske (studio) – nuo $1400
  • Vienas kambarys kelių kambarių bute San Franciske – nuo $1000
  • Vienas kambarys kelių kambarių bute Oaklande (25min nuo San Francisko centro) – nuo $600

Minimalios išlaidos maistui (valgant namuose ir kartais kavinėse): $700-$1000
Naudojantis BART/Muni reikia $100-$250 . Caltrain – $300

Jei turite klausimų ar pasiūlymų, kviečiame pasiskelbti SF Lietuviai grupėje Facebook arba parašyti laišką į info@sflithuanians.com

Best regards,

Maksim | Android apps: golivkin.eu | Blog: maksim.golivkin.eu  | Twitter: MaksimGolivkin

Parašykite komentarą