Huberio Lauryno žvakių fabrikėlis

Repostinam interviu su huberiu Laurynu šios dienos lrytas.lt: Pirštais perbraukusi per verslininko Lauryno Gerikos sukurtą rankų darbo žvakę suprantu, kad naudoti pagal paskirtį jos nenorėčiau. Tiksliai perteiktos žmogaus rankų raukšlės, gestai ir forma tarsi nenusipelno būti sudeginti. Tačiau pats verslininkas dėl savo kūrinio laikinumo neišgyvena ir juokiasi, kad toks jo žvakių likimas – lėtai ištirpti nuo degtuko žybsnio.

22 metų studentas L. Gerika kasdienybėje ieško įkvepiančių idėjų. O viena paskutiniųjų – rankų darbo įvairių formų bei spalvų žvakės. Vienus Lauryno sukurtų žvakių forma piktina, kitiems – tai pokštas ir puiki dovana draugams.

Laurynas džiaugiasi, kad jo ir partnerio Justo sukurtos žvakės jau dabar, dar nepradėjus jų aktyviai pardavinėti, sulaukia ir kritikos, ir pagyrų. Būtent kritika jaunam verslininkui padėjo išgryninti idėją ir sukurti nestandartines žvakes, kurios neturi analogų pasaulyje.

Kanoją iškeitė į verslą

22 metų vaikinas pats užsidirbti pinigus pradėjo dar būdamas moksleiviu. Nors aktyviai sportavo, atstovavo Lietuvai baidarių ir kanojų irklavimo čempionatuose, tačiau mintyse nuolat kirbėjo įdomios verslo idėjos. Būtent dėl jų Laurynas ant kranto paliko savo kanoją ir ėmė leistis į jam dar nepažįstamą verslo pasaulį. Ir, rodos, nesuklydo.

Susitaupęs tūkstantį litų, moksleivis, vietoje išsvajotos kelionės nusprendė pinigus investuoti – tokie buvo pirmieji Lauryno žingsniai versle. 17 metų vaikinas iš pradžių verslo ėmėsi dėl to, kad norėjo finansiškai apsirūpinti pats, vėliau suprato, kad įgyvendinti sunkias ir keistas idėjas jam tiesiog labai patinka.

„Iš pradžių man trūkdavo pinigų laisvalaikio sumanymams įgyvendinti, todėl nusprendžiau, kad reikia užsidirbti. Norą uždirbti ir verslauti manyje įskiepyjo tėvai. Jie nenorėjo, kad visą laiką būčiau komforto būsenoje. Tėvai aprūpindavo viskuo ko reikdavo, tačiau visada palikdavo nedidelį trūkumą, kad turėčiau ko siekti ir dėl ko stengtis “, – pasakoja L. Gerika.

Verslo ryšius užmezgė su Azija

Verslo pradžia buvo gana įprasta – už tūkstantį litų Laurynas iš Tailando parsisiuntė dėžę vaikiškų drabužėlių ir ėmė jais prekiauti. Vėliau jis įkūrė internetinę vaikiškų drabužių parduotuvę, tačiau pirmus mėnesius nesulaukė nei vieno užsakymo. Visgi, vėliau prekyba pajudėjo iš mirties taško ir ėmė nešti pelną.

Užsidirbęs šiek tiek daugiau pinigų vaikinas pasijautė drąsiau ir ėmė ieškoti sričių, kur galėtų gautas pajamas investuoti. Ilgainiui, susiradęs partnerių ir patikimų žmonių JAV, Azijoje ir kitose Europos šalyse, jaunas verslininkas pradėjo tiekti prekes kitoms įmonėms. Šiandien Laurynas kartu su partneriais yra įkūręs įmonę Anglijoje – jie ketina išmėginti mažmeninę prekybą, pardavinėjant keistus, nestandartinius, akį traukiančius produktus.

Tai ne vienintelis Lauryno verslas. Prieš kelias savaites jis su kolega Daugilu Kakaru įkūrė įmonę MB „Lux Optimal“ ir jau šį mėnesį pasiūlys daugiabučių gyventojams laiptinių apšvietimo optimizavimo sprendimą, kuris padės sutaupyti iki 90% elektros suvartojimo.

Straipsnio tęsinį skaitykite lrytas.lt puslapyje: http://www.lrytas.lt/sroves/sekmes-istorijos/kanoja-jaunasis-verslininkas-iskeite-i-keistu-formu-zvakiu-gamyba-201302230954.htm

Parašykite komentarą