Ieškau, kas galėtų nupiešti 10 naujų ragų

„Ieškau, kas galėtų nupiešti 10 naujų ragų“, tokiais žodžiais prieš savaitę per mobilių aplikacijų bendruomenės renginį Hube vienas iš kalbėtojų baigė savo pristatymą. Gal skamba kvailai, bet tame yra sava logika, kurią ir noriu jums atskleisti. Vido, kuris sukūrė kelias paprastas, bet pelningas, Apple įrenginiams skirtas mob. aplikacijas, pristatymą galima apibendrinti keliais sakiniais:

1) tavo kuriamas produktas nebūtinai turi būti inovatyvus ir naujas, svarbu, kad jis būtų patogesnis nei lig šioliniai prototipai;

2) skirk laiko rinkos analizei: kokios esamų produktų charakteristikos, kaina, populiarumas ir jų funkcionalumas;

3) patikrink kalbinius niuansus ir galimus skirtumus tarp rinkų bei įrenginių (pvz. iPhone ir iPad);

4) pasirūpink kokybišku dizainu, prireikus pasitark su usability ekspertu;

5) jei programuoji, tai gali sukurti mobilią aplikaciją per savaitę, o per kelis mėnesius ją ištobulinti ir paleisti, jei ne, tai turėsi investuoti samdydamas reikalingus profesionalus.

reikia naujų ragų:)

Prie ko čia ragai? Viena iš Vido aplikacijų yra nesudėtingas teminis nuotraukų redaktorius, skirtas Kalėdoms. Už kelis dolerius atsisiuntęs programėlę į savo įrenginį (iPhone, iPad ir pan.), vartotojas gali pradėti klijuoti ragus ir kt. ant savo foto. Todėl programos tobulinimui ir plėtrai tereikia tik daugiau skirtingų ragų ir kitų piešinukų… Aišku, tai būtų pernelyg paprasta, nes panašių redaktorių tikrai daug, bet dalijantis patirtimi, informacija ir žiniomis gali daug pasiekti.

Vienai mobiliai aplikacijai sukurti Vidas užtruko apie 2 darbo mėnesius, dirbdamas po darbo ir savaitgaliais. Reikėjo vienerių metų ir nuolatinio programėlių tobulinimo, kad gaunamos pajamos padengtų išlaidas ir pradėtų generuoti pelną, kuris šiuo metu prilygsta pusei gaunamo samdomo darbo užmokesčio.

Algirdas iš Telesoft Hube

Gegužės 17, 18 val. Hube vyks 4tas Mobilių aplikacijų bendruomenės susitikimas skirtas patobulinti pithcing’ą (idėjų pristatymą), nes gegužės 23 d. Vilniuje vyks kasmetinis mobiliųjų aplikacijų kūrėjų renginys – Mobile Monday. Bendruomenė, kurią inicijavo Mantas Žvironas iš Inify, yra atvira, kiekvienas norintis gali prisijungti prie grupės Facebook arba Google.

Omnitel dirbtuvių finalininkų pristatymas

O kokia tavo patirtis? Kuo gali papildyti šituos patarimus? Kokių turi pastabų ir pasiūlymų?