Nuo startupų prie maisto ir po to prie maisto startupų

Kartais paskaitinėju keleto (Dave McClure, Fred Wilson, Chris Dixon) verslo angelų ir rizikos kapitalo investuotojų tinklaraščius – gauni jau suvirškintą medžiagą apie naujus trendus. Aišku, jie neaprėpia tiek skirtingų temų, kaip Scoble, bet vis tiek įdomu. Šiomis dienomis susidomėjau Fred Wilson (http://www.avc.com/) įrašu apie jo šeimos kelionę po Izraelį. Tiksliau sudomino jo žmonos Joanne, kuri rašo savo tinklaraštį, kelionės įspūdžiai. Jos arkliukas – maistas. Kas pažįsta mane, žino, jog valgis ir jo gamyba mano hobis.

Perskaitęs jos gausiai iliustruotą nuotraukomis įrašą apie Izraelį, iš karto prisiminiau greitai.lt reklamuojamas skrydžių kainas į Tel Avivą nuo 900 į abu galus ir pradėjau svaigti apie kelionės planavimą…

Peržiūrėjau ankstesnius jos įrašus ir radau trumpą istoriją apie rankų darbo išskirtinių skonių ledus, kuriuos kelios niujorkietės gamina ir parduoda nedideliais kiekiais su pristatymu į namus – Milk Made Icecream. Sunku lietuvių kalboje surasti ledų skonio kombinacijų atitikmenis, pvz.: White Russian Chocolate Chunk – White Russian – degtinės, grietinėlės ir kavos likerio Kahlua kokteilis, plius smulkinti šokolado gabalai.

White Russian Chocolate Chunk

Kas mėnesį sukuriami du nauji skoniai ir paruošti ledai iškeliauja klubo nariams.  3 pintos (~1,4 l) kainuoja 50 USD. Ne pigu, bet ledai – rankų darbo, naudojant geriausią vietinę žaliavą, sezoniškus priedus ir išskirtinio skonio. Viena iš ledų verslo įkūrėjų yra Sloan verslo mokyklos absolventė. Tiesiog, padirbėjusi verslo konsultante, po kiek laiko suprato, kad tai nėra jos svajonių darbas. Verslas prasidėjo, kai ji pavaišino savo sukurtais ledais draugus vakarėlio metu. Visiems patiko, buvo paleistas interneto puslapis, pasipylė užsakymai, susikūrė ištikimų gerbėjų bendruomenė ir hobis tapo nauju gyvenimu.

skrudintų pistacijų ledai

Tam pačiam įraše pasakojama apie Foodzie – išskirtinių maisto produktų prekybos ir pristatymo sistemą. Jie padeda mažiems, bet ypatingiems gamintojams rasti kelią pas klientus. Nenoriu visko iš eilės versti, paskaitykite anglišką versiją patys, bet čia susiriša mano įrašo galai – Foodzie įkūrė Techstars startupų akseleratoriuje dalyvavusi komanda. Apie Techstars atskira kalba, bet jis, turbūt, yra antras pagal konkurencingumą akseleratorius po Y Combinator.

Foodzie's Cult Classic Artisan Candies

Pabandymui gali iš Foodzie atsisiųsti skirtingų maistelių paragavimui:

Iš įrašo apie ledus nukeliavau į Greenpoint Food Market – šiuo metu laikinai uždarytą bendruomeninę prekyvietę, kurioje buvo parduodami originalūs maisto produktai. Tikrai gera vietelė ieškant naujų idėjų.

Green Point Food market
Apjungta indų ir meksikiečių virtuvė

Beskaitinėjant turgaus tinklaraštį užtikau nuorodą į virtuvės inkubatorių, kuriame gali pasigaminti užkandžius vakarėliui, ar gimtadieniui naudojantis profesionalia įranga. Iš tiesų, be didelių investicijų, tik nuomodamas darbo vietą šitoje virtuvėje, gali išbandyti savo naują verslą, pritaikyti močiutės receptus bei pasigaminti bandomąja partiją ledų, užkandžių, ar ypatingųjų kebabų:). Beveik kaip coworking’as Hub Vilnius, tik vietoj programuotojų pas juos renkasi kulinarai su konditeriais. Gera pagalba startupams. Čia sąrašas panašių virtuvių JAV ir New York Times straipsnis apie fenomeną.

Pabaigai, kas dar nebuvot užėjęs, užmeskit akį į Foodspotting, ačiū Scoblei už nuorodą – tai, kaip Foursquare ir Instragram sujungta kartu, bet skirta tik dalinimuisi skanaus maisto nuotraukomis:

Parašykite komentarą