so what is it, that you gonna sell? tell me again…

Vėl užsikabinau už VC* Fred Wilsono įrašo. Tiesiog taip sutapo, kad prieš mėnesį atradau Airbnb ir netgi lietuvį, Hub Vilnius faną, kuris sugebėjo šia sistema pasinaudoti išnuomodamas savo butą Žirmūnuose. Na, o šiandien, Fredas rašo, kaip jo investicinė firma 2008 metais nepamatė Airbnb startape perspektyvos. Man asmeniškai tai Airbnb reklaminis filmukas patiko, kuris į jų titulinį puslapį įkeltas, ką jau kalbėti apie pačius neįprasčiausius butus, kuriuos jų sistemoje galima surasti. Dar prisidėjo tai, kad couchsurfingas nežiūrint jo daugybės pliusų, turi ir trūkumų, kai reikia greitai surasti kampą galvai pasidėti svetimam mieste. Na, bet grįžkime prie Fredo istorijos.

Airbnb 2008-tųjų vasarą išėjo iš Y Combinator turėdama idėją sukurti sistemą, kurioje laisvą kambarį ar butą turintys žmonės galėtų jį išnuomoti. Pradinė jų mintis sukosi aplink laisvas grindis pripučiamam čiužiniui numesti… Tačiau investuotojų tai nedomino, Airbnb griebėsi partizaninio marketingo norėdami surinkti nors kažkiek pinigų. Jie nusipirko 1000 pakuočių sausų pusryčių Cheerios ir užklijavo ant jų savo sukurtą reklamą nukreiptą į tuomet vykusią JAV prezidento rinkiminę kampaniją. Prašom tik $40 už Obamą arba McCainą:) Tiesa, „McCaino“ dribsniai nebuvo tokie populiarūs, užtat pusmetį nereikėjo sukti galvą, ką visai komandai valgyti pusryčiams…

obama_oj

foto: charmaine_cooper

Union Square Ventures, kurią atstovauja F.Wilson, Airbnb verslo modelis nesužavėjo, tačiau Fredas pasiliko vieną „Obamos“ pakuotę, kuri lig šiol tebestovi jų firmos susitikimų kambaryje, tam, kad ne tik primintų apie kartais praleidžiamas galimybes, bet būtų vaizdinis atsakymas verkiantiems startaperiams, kurie skundžiasi negalintys surinkti $25.000 savo idėjos plėtrai.

Vis tik Airbnb perėjo į kitą plėtros etapą, pamiršdami ir čiužinius. 2009 metų balandžio mėn. pritraukė $600.000, o pernai dar $7,2 mln. (!) iš Sequoia Capital ir Greylock Partners. Šiuo metu sistemoje virš 60.000 pasiūlymų iš beveik 10.000 pasaulio miestų ir miestelių.

Kaip visada – būtinai perskaitykite originalaus įrašo komentarus – juose tikrai daug įdomių pastebėjimų ir istorijų.

Sėkmės pritraukiant kapitalą, įdarbinant idėjas ir keliaujant „papigiai“ po pasaulį. Gal turite savo istoriją?

* venture capitalist – rizikos kapitalo fondų valdytojas/investuotojas

3 thoughts on “so what is it, that you gonna sell? tell me again…

 • 2011-03-16 at 22:54
  Permalink

  Jo, regis Airbnb pralaužė šiokius tokius ledus ir susikūrė savo žydrąjį vandenyną… beje, jei bus įdomu dar info apie vieną dosniai prafinnasuotą startupą, veikiantį panašiu principu, bet dar prašmatnenį, – verta panaršyti, – įkvėpimui, pasižiūrėti, kaip gyvena britų piniguočiai, na ir gal kokiai romantiškai kelionei kada pavyks pinigų sukaupti;)
  http://www.onefinestay.com/

  Reply
 • 2011-03-16 at 23:24
  Permalink

  Mano drauge, beje, pasinaudojo AirBnB Romoje si savaitgali: susirandi internetu vieta, susipazisti is anksto su seimininku, sumoki 40 euru ir gyveni sau pas zmogu bute. Man irgi dingtelejo mintis, kad butu idomu isbandyti ta dalyka Vilniuje.

  Reply
 • 2011-03-17 at 10:44
  Permalink

  Spėju, geriausia, lietuvišką tokio portalo versiją paleisti prieš rugsėjį (sudomintų studentus), arba krepšinio čempionatą, nes trūksta kambarių viešbučiuose, arba jie per brangūs … Gal net išspręstų viešbučių problemą pvz. Panevėžyje

  Reply

Parašykite komentarą