From startups to food, then to startups in food

I follow posts by some business angels and venture capitalists on startups  (Dave McClure, Fred Wilson, Chris Dixon)  – it gives you good overview of what’s new, trendy and cool. Sure they dont; gow so wide as Scoble, but it’s still interesting. Couple days ago I cane acroos Wilson’s (http://www.avc.com/) post on his family trip to Israel.  More specifically, I’ve got interested in the blog of his wife Joanne, regarding the trip and food part of it. One of her hobbies is food, and those of you who know me, know that I love cooking and good food.

After reading the coverage of the trip to Israel full of photos of meals and foods there, I started to day dream of getting on the plane to Tel Aviv.

I checked her previous posts and found a nice story of two Newyorkers that set up a handmade artisan ice cream business. Peržiūrėjau ankstesnius jos įrašus ir radau trumpą istoriją apie rankų darbo išskirtinių skonių ledus, kuriuos kelios niujorkietės gamina ir parduoda nedideliais kiekiais su pristatymu į namus – Milk Made Icecream. Sunku lietuvių kalboje surasti ledų skonio kombinacijų atitikmenis, pvz.: White Russian Chocolate Chunk – White Russian – degtinės, greitinėlės ir kavos likerio Kahlua kokteilis, plius smulkinti šokolado gabalai.

White Russian Chocolate Chunk

Kas mėnesį sukuriami du nauji skoniai ir ir paruošti ledai iškeliauja klubo nariams.  3 pintos (~1,4 l) kainuoja 50 USD. Ne pigu, bet ledai – rankų darbo, naudojant geriausią vietinę žaliavą, sezoniškus priedus ir išskirtinio skonio. Viena iš ledų verslo įkūrėjų yra Sloan verslo mokyklos absolventė. Tiesiog, padirbėjusi verslo konsultante, po kiek laiko suprato, kad tai nėra jos svajonių darbas. Verslas prasidėjo, kai ji pavaišino savo sukurtais ledais draugus vakarėlio metu. Visiems patiko, buvo paleistas interneto puslapis, pasipylė užsakymai, susikūrė ištikimų gerbėjų bendruomenė ir hobis tapo nauju gyvenimu.

skrudintų pistacijų ledai

Tam pačiam įraše pasakojama apie Foodzie – išskirtinių maisto produktų prekybos ir pristatymo sistemą. Jie padeda mažiems, bet ypatingiems gamintojams rasti kelią pas klientus. Nenoriu visko iš eilės versti, paskaitykite anglišką versiją patys, bet čia susiriša mano įrašo galai – Foodzie įkūrė Techstars startupų akseleratoriuje dalyvavusi komanda. Apie Techstars atskira kalba, bet jis, turbūt, yra antras pagal konkurencingumą akseleratorius po Y Combinator.

Foodzie's Cult Classic Artisan Candies

Pabandymui gali iš Foodzie atsisiųsti skirtingų maistelių paragavimui:

Iš įrašo apie ledus nukeliavau į Greenpoint Food Market – šiuo metu laikinai uždarytą bendruomeninę prekyvietę, kurioje buvo parduodami originalūs maisto produktai. Tikrai gera vietelė ieškant naujų idėjų.

Green Point Food market
Apjungta indų ir meksikiečių virtuvė

Beskaitinėjant turgaus tinklaraštį užtikau nurodą į virtuvės inkubatorių, kuriame gali pasigaminti užkandžius vakarėliui, ar gimtadieniui naudojantis profesionalia įranga. Iš tiesų, be didelių investicijų, tik nuomodamas darbo vietą šitoje virtuvėje, gali išbandyti savo naują verslą, pritaikyti močiutės receptus bei pasigaminti bandomąja partiją ledų, užkandžių, ar ypatingųjų kebabų:). Beveik kaip coworking’as Hub Vilnius, tik vietoj programuotojų pas juos renkasi kulinarai su konditeriais. Gera pagalba startupams. Čiasąrašas panašių virtuvių JAV ir New York Times straipsnis apie fenomeną.

Pabaigai, kas dar nebuvot užėjęs, užmeskit akį į Foodspotting, ačiū Scoblei už nuorodą – tai, kaip Foursquare ir Instragram sujungta kartu, bet skirta tik dalinimuisi skanaus maisto nuotraukomis:

Parašykite komentarą