Startups in the Hub

 

Just a short overview what kind of startups we have in the Hub and what they do.

Although Hub is predominanttly populated by freelancers, we have a growing number of startups as well.

Startuoliai atėjo ir liko hube dėl skirtingų priežaščių, bet pasikartojantys argumentai yra: kokybiška, nebrangi ir jauki darbo aplinka, draugiški ir motyvuoti bendradarbiai, galimybė tiesiogiai konsultuotis, dalintisi informacija, ryšiais ir užsakymais su kitais Hubo nariais.

Julius (kairėje) kuria naują kodą

Vienas pirmųjų huberių – Julius Šėporaitis, metus dirbęs Hube po šių Kalėdų kraustosi į Kopenhagą ir tęs darbą startuolyje: www.gameanalytics.com: „Ir čia bus didelis iššūkis man, nes tiek aplinka nauja, tiek ir technologijos su kuriomis teks dirbti turbūt bus naujos. O startupas užsiims duomenų iš žaidimų analize, kuri turėtų labai pasitarnauti žaidimų kūrėjams viso kūrimo proceso metu (nuo testavimo iki galutinio produkto ir net vėliau).“

Nekurių huberių mūza Indrė

Karštoji Hubo porelė – Vytautas Čivilis ir Indrė Kreivytė – sukūrė ir šią savaitę paleido naują renginių portalą www.kendi.lt. Paprasta išsirinkti ką veikti Vilniuje, o svarbiausia – jums patikusius renginius galite įvertinti. Naudokitės į sveikatą, rekomenduokit draugams ir greitai turėsim Lietuvos renginių IMDB portalą. Jų šūkis – „renginius renkamės kartu!“

Pradedantysis huberis Gediminas Šukys sukūrė projektinio bendradarbiavimo platformą Starters.lt: “Starters” – tai įgyvendinančių verslo idėjas specialistų bendruomenė, kartu dirbančių „starters“ verslo platformoje. „Starters“ bendruomenė skiriasi savo pagrindinio dėmesio sutelkimu į žmones, norinčius įgyvendinti savo idėją ar prisidėti prie veikiančių projektų, įmonių. Tai yra nuolatinę veiklą skatinanti verslo platforma, kurioje įgyvendinti įvairaus lygio idėjas gali kiekvienas.

Žygimintas Medelis iš Token Mill sukūrė tekstų analizės priemonę, kuri gali palengvinti dokumentų, el.pašto laiškų srautus, analizę ir apdorojimą didelėse organizacijose, pvz. bankuose, telekomuose ir pan. , visur, kur ateina daug paklausimų ar kur reikia surasti ir susieti įmonės duomenų sistemoje sukauptas bylas.

Martynas Jocius pamatė naują idėją

Martynas Jocius kuria Metricamp programą, kurios pagalba įmonės ir projektų komandos gali per trumpą laiką pagerinti svarbiausias savo veiklos metrikas: sumažinti veiklos sąnaudas, pagerinti marketingo rodiklius, padidinti komandos produktyvumą. Nors Metricamp yra skirta verslo klientams, ankstyvieji vartotojai labai sėkmingai gerina ir savo asmenines metrikas: produktyvumą, įpročius, sveikatą.

Aurimo pozicijos – stovi ketvirtas iš kairės

Aurimas Baubkus apie pozicijos.lt – „tai įrankis, kuris sprendžia esminę kiekvieno startup’o problemą – kaip pritraukti daugiau srauto į savo puslapį? Kiekvienas puslapis turi savo tikslinę grupę, dėl to raktiniai žodžiai pagal kuriuos reitinguosi puslapis yra svarbūs. Juk, jeigu esi 1 Google puslapyje – tai gausi daug daugiau srauto negu būdamas 2 psl. pozicijos.lt padeda spręsti šias problemas:

  • matyti pozicijų kitimo istoriją ir kaip tai įtakoja srautą. Pvz. pakilti į 1 poziciją kaštai gali būti dideli, nors srauto padidėjimas būtų minimalus lyginant su 2-5 pozicija.
  • padeda identifikuoti konkurentus, bei sekti kaip kinta konkurentų pozicijos;
Turint šiuos kelis parametrus – jau galima analizuoti ir matyti kokie raktiniai žodžiai yra efektyvūs ir kokie ne. Stebėti kokio turinio daugiausia ieškoma, kai patenkama pas jus. Taip pat, matyti kiek aspkritai per mėn. yra ieškoma pagal optimizuojamus raktinius žodžius.“
MobOn komanda: Nerijus ir Arūnas atsiima pagrindinį AppCamp prizą

Appcamp laimėtojai – MobOn komanda iš Hubo, toliau ruošiasi plėtoti savo sukurtą mobilią programėlę – BackStage Pad, kuri vartotojui suteikia papildomą informaciją apie televizijos rodomas laidas, filmus ir programas.

Žilvinas Ledas pristato Bear Care AppCamp’e

Broliai Šarūnas ir Žilvinas Ledai, puikiai startavę su papildytos (augmented – duokit naujadarą) realybės mobiliu žaidimu Bear Care, dar svarsto ar toliau jį tobulins ir augins. Jų žaidimas ne tik laimėjo prizą Appcampe, bet buvo aukštai įvertintas ir AppCircus renginyje Taline.

Čia jų žaidimo video:

Bear Care game in action

Atrodo, kad visus išvardijom, bet su Hubu, niekada negali žinoti, kuris iš narių prabus ir pasakys, kad jau pusę metų derasi su HackFWD arba HackBWD dėl investicijos. PS. mes ir mūsų nariai tikrai labai laukiame investuotojų.

Na, pasvaigom apie Silicio slėnio melejonus, ir atėjo metas paprastiems mirtingiems laisvadarbiams grįžti prie juodos rutinos…

Tačiau, jei vis dėlto galvoji apie savo startuolišką idėją arba jau turi produkto užuomazgą, tuomet ateik į hubą, bendrauk, konsultuokis su bendraminčiais – kitais huberiais ir mūsų mentoriais, ieškok partnerių ir naujų komandos narių, tokiu būdu galėsi greičiau sukurti ir patikrinti savo produkto prototipą.

Hub Vilnius yra draugiška startuoliams aplinka, nesvarbu, kaip tu save vadini ir kuo save laikai.

Kas toliau? O toliau mes norime tiesiogiai bendrauti su investuotojais, patys pritraukti arba sukurti savo investicijų fondą, surasti daugiau gerų mentorių, gausinti startuolių bendruomenę, padėti huberiams patekti į greitintuvus (dar vienas, jau paskutinis, mūsų naujadaras:).

Ar domina? Kuo galite padėti ir ar norite prisijungti prie mūsų?

 

Parašykite komentarą